Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ivelina
Ivelina
Posts : 36
Join date : 2020-09-07
Age : 24

Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022) Empty Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022)

Mon Jun 28, 2021 1:25 am
Dear all,
We are happy to present the application of Madlen Vaseva for the position of Education Officer of ESN Bulgaria for the upcoming mandate 2021/2022.
You can find her motivation here .

In the meanwhile Rules and Deadlines still apply:
· All active members of ESN Bulgaria can ask the candidates questions.
· Keep your posts as image-free and document-free as possible.
· The deadline for sending your questions is 04.07.2021, 23:59 h.
· The deadline for the candidate to answer their questions is 06.07.2021, 23:59 h.
avatar
Нели Калинова
Guest

Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022) Empty Въпроси към Меги

Fri Jul 02, 2021 2:07 am
Здравей, Меги,

Поздравления за стойностната кандидатура! Ето моите въпроси към теб:

1. Какво е за теб ЕСН с няколко думи?
2. Какво е за теб програма Еразъм+?
3. След като вече беше една година на тази позиция, каква е твоята визия за взаимодействието между президента и съветника по образователните въпроси?

Благодаря за отговорите! Пожелавам ти успех!
Нели
avatar
Madlen.Vaseva
Posts : 7
Join date : 2020-09-09

Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022) Empty Re: Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022)

Mon Jul 05, 2021 12:35 pm
Здравей, Нели!
Благодаря за милите думи и въпросите. Както знаеш, мога да говоря доста дълго по някои от тях, но ще се опитам да бъда кратка в отговорите си.

1. Какво за теб е ЕСН?

За мен това е чувство, място, общност, което трудно може да се опише с няколко думи. Запознах се с концепцията на ЕСН през 2015г. в друга страна. Беше ми интересно как се справяме тук, защото исках да науча повече, да променя нещо към по-добро ако има начин. По стечение на обстоятелствата тогава не се присъединих, защото не бяхме много активни на локално ниво в моя университет. Няколко години по-късно не се замислих и за секунда, когато имах възможност да стана ЕСНър, но тогава вече мислех че ще го карам само със забавната част и Еразъм студентите. Не е учудващо обаче, че съвсем скоро исках да се развивам в рамките на ЕСН, да се уча от останалите, да допринасям с каквото мога и да развиваме заедно организацията, експертизата си и да въздейтваме положително на младежите около нас. Така смятам че продължаваме своето общо развитие и до днес, защото ЕСН е "нещото", което кара всеки доброволец да изпита чувство на задоволство когато помогне, да не се страхува да предизвика себе си, да иска да вдъхнови и останалите, в името на добра кауза. Може би за външни хора това звучи гръмко, но вярвам, че всеки истински ЕСНър е такъв в душата си и се чувства по този начин.

2. Какво е за теб програма Еразъм+?

Подобно на самия ЕСН, първата асоциация на думата Еразъм е възможности за обогатяване и развитие. Тук обаче ъгълът е различен, защото това е програма на ЕС, която дава възможности на хора от всякакви възрасти да изпитат нещо ново в друга страна, като същевременно се запознават с нови обичаи, култури и хора. Това е синоним на обогатяване, на период, в който търсиш себе си и откриваш и другите, научаваш се на междукултурно разбиране, емпатия, да си самостоятелен и да взимаш решения в различна от ежедневната си среда. Плюсовете от програмата може да бъдат забелязани дори години по-късно за голяма част от участниците, които несъзнателно натрупват този опит и умения по време на своя Еразъм, било то студенти, доброволци по проекти, академичен персонал и т.н. Еразъм за мен в началото беше нещо доста по-различно от сегашното ми възприятие и се радвам, че успях да изградя положително мнение за  програмата и да го предавам и на другите.

3. След като вече беше една година на тази позиция, каква е твоята визия за взаимодействието между президента и съветника по образователните въпроси?

Интересен въпрос, който може да има много различни отговори. Когато кандидатствах предишния път дадох отговор, който тогава беше основно визия за мен, а сега вече мога да напиша това спрямо опита си.
За моя радост виждането ми не се е променило много. Съветникът по образователните въпроси може да бъде едновременно подкрепа или отмяна на Президента по определени теми, при контакти с различни заинтересовани страни или партньори, но следва да действа и самостоятелно, спрямо поставените приоритети, които спадат към неговите функции. Разбира се следва действията да се съгласуват със самия Президент и Борда, но в случаи, когато е належащо, смятам че един Образователен съветник с достатъчно опит и изградени връзки,  следва да може да  вземе решение сам, имайки предвид общите цели, както и да съветва (нали е съветник 😂). Също така е важно, да може двете позиции да действат обвързано, последователно и в унисон с приоритетите на ЕСН и на програма Еразъм+, като за това спомага по-засиления контакт и съветване помежду им, защото всеки може да допринесе с идеи. Освен комуникацията, другото най-важно нещо за мен е, двамата души да гледат в една посока, именно за да се случи по-лесно целеното. Важно е в един екип хората да споделят, да изслушват останалите и да си помагат (независимо от позиция, опит и лични виждания), за да може да работи ефективно.

Надявам се дългите ми отговори са достатъчно изчерпателни и не са досадили. При допълнителни въпроси, съм насреща.
Поздравииии!
Sponsored content

Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022) Empty Re: Madlen Vaseva for Education officer (2021/2022)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum