Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ivelina
Ivelina
Posts : 36
Join date : 2020-09-07
Age : 24

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Alex Shargov for Treasurer (2021/2022)

Mon Jun 28, 2021 1:34 am
Dear all,
We are happy to present the application of Alex Shargov for the position of Treasurer of ESN Bulgaria for the upcoming mandate 2021/2022. You can find his motivation here.

In the meanwhile Rules and Deadlines still apply:
· All active members of ESN Bulgaria can ask the candidates questions.
· Keep your posts as image-free and document-free as possible.
· The deadline for sending your questions is 04.07.2021, 23:59 h.
· The deadline for the candidate to answer their questions is 06.07.2021, 23:59 h.
avatar
Нели Калинова
Guest

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Въпроси към Алекс

Fri Jul 02, 2021 1:55 am
Здравей, Алекс,

Поздравления за кандидатурата! Ето моите въпроси към теб:

1. Какво е ЕСН за теб?
2. Какво е програма Еразъм+ за теб?
3. Каква според теб е ролята на ковчежника за устойчивото развитие на организацията?
4. В коя роля смяташ, че ще си по-полезен на организацията - в тази на ковчежник, или тази на финансов одитор?

Благодаря за отговорите! Пожелавам ти успех!

Поздрави,
Нели
avatar
Zlatina Todorova
Guest

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Re: Alex Shargov for Treasurer (2021/2022)

Fri Jul 02, 2021 10:35 am
Здравей, Алекс!
Поздравления за кандидатурата!
1. Какво би определил като добра практика в работата на настоящия ковчежник - Ваня?
2. В кандидатурата си включил дигитализация на фактурирането на НПО-то. За наша радост от декември месец 2020 година използваме дигитална платформа за приходни фактури. Помисли какво друго би подобрил в работата на ковчежника чрез дигитализация.


Поздрави и успех!
avatar
Александр Шаргов
Guest

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Отговор на въпросите от Нели

Sun Jul 04, 2021 11:15 am
Здравей Нели,

Благодаря ти за въпросите!


1. Какво е ЕСН за теб?
О: ЕСН за мен е сдружение с идеални цели и възможности за тяхната реализация. Това е едно място, където хора, не намиращи израз в университетска среда, могат да се реализират и да станат, който искат. ЕСНъри могат да се развиват своите персонални и професионални умения, като заемат различни позиции на локално или национално ниво. Също така, често забелязвам, че към ЕСН се присъединяват добри хора. Понякога има и хора, които преследват своите лични или материални интереси, но те са единици. В повечето случаи, ЕСН е една фамилия, която винаги може да подкрепи чуждестрания студент или нейния член.


2. Какво е програма Еразъм+ за теб?

О: Еразъм+ за мен е уникална възможност, от която трябва да се възползва всеки студент в Европа, и не само, и в България в особеност. Това е една прекрасна размяна на езика, стереотипи, цености, вспомени. Освен възможностада усетиш друга университетска среда, това е време за културното проучване и запознаване с местния живот на държавата, в която пристигаш.


3. Каква според теб е ролята на ковчежника за устойчивото развитие на организацията?

Според мен ролята на ковчежника е много отговорна, тъй като дава насоки и препоръки за развитие на целия УС. Ковчежникът трябва не само да преглежда транзакциите, които се случили през изминали месяци, но и да прогнозира бъдещи разходи и да ги оптимизира. Ковчежникът е човекът, който трябва да консултира УС и локалните бордове, как да не изпадаме във влошена финансова ситуация.


4. В коя роля смяташ, че ще си по-полезен на организацията - в тази на ковчежник, или тази на финансов одитор?

Мисля, че съм по полезен за организацията като финансов одитор. От друга страна, бих могъл силно да допринеса за финансовата грамотност на цялото НПО в ролята си на ковчежник. Пуснах си тази кандидатура, тъй като бях притеснен, че няма да получим пак кандидатура за позицията Ковчежник или ще получим кандидатура за Ковчежника, който няма да се отнася отговорно към позицията си.
avatar
Александър Шаргов
Guest

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Отговор на въпросите на Злати

Mon Jul 05, 2021 11:34 pm
Здравей Злати,

Благодаря ти за въпросите!

1. Какво би определил като добра практика в работата на настоящия ковчежник - Ваня?

О: Добрата практика, която забелязах, че се подьржа от Ваня като Ковчежник, по време на разговори с нея, това че, Ковчежникът стои много близо до Президента на НПО-то. Постояна комуникация между двата члена на УС е много важна и помага на Ковчежника да следи транзакциите, които се правят от името на организацията и да консултира Президента в моменти, когато да се извърши извънредовно плащане.

2. В кандидатурата си включил дигитализация на фактурирането на НПО-то. За наша радост от декември месец 2020 година използваме дигитална платформа за приходни фактури. Помисли какво друго би подобрил в работата на ковчежника чрез дигитализация.

О: Аз мисля, че дигитализацията е много важна за развитие и подобряване на финансовото управление в ЕСН. Освен приходните фактури, аз бих искал да развием платформата за обработка на разходните фактури, които ние получаваме от доставчици и които реално се плащат от нас. Много важно е да подобрим системата и културата на ползване само на регистрираните доставчици, без «Пари в брой, и без каков бон», за да имаме възможността да следим финансите ни и извършваме финансов одит.
Sponsored content

Alex Shargov for Treasurer (2021/2022) Empty Re: Alex Shargov for Treasurer (2021/2022)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum