Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ivelina
Ivelina
Posts : 36
Join date : 2020-09-07
Age : 24

Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022) Empty Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022)

Mon Jun 28, 2021 1:16 am
Dear all,
We are happy to present the application of Desislava Dimitrova for the position of National Representative of ESN Bulgaria for the upcoming mandate 2021/2022.
You can find her motivation here .

In the meanwhile Rules and Deadlines still apply:
· All active members of ESN Bulgaria can ask the candidates questions.
· Keep your posts as image-free and document-free as possible.
· The deadline for sending your questions is 04.07.2021, 23:59 h.
· The deadline for the candidate to answer their questions is 06.07.2021, 23:59 h.
avatar
Нели Калинова
Guest

Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022) Empty Въпроси към Деси

Fri Jul 02, 2021 1:08 am
Здравей, Деси,

Поздравления за кандидатурата! Ето моите върпоси към теб:

1. Какво е за теб ЕСН?
2. Какво е за теб програма Еразъм+?
3. Ако трябва да си критична - какви са недостатъците и слабите страни на ЕСН България в сравнение с другите ЕСН национални организации, и какви стъпки би инициирала като национален представител, за да ги преодолеем?
4. Тъй като в голяма степен на практика секретарят е изпълнителят на Устава и Правилника на ЕСН България, а Одит Комисията е техен пазител, не смяташ ли, че ролята на националния секретар по отношение на втория приоритет от кандидатурата ти трябва да се засили, за сметка на участието на националния представител?
5. Според теб новата система, налагаща редовни консултации със секциите и вътре в тях работи ли добре? Какво може да се направи, за да се подобри на практика?

Благодаря за отговорите! Пожелавам ти успех!
Нели
avatar
Десислава Димитрова
Guest

Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022) Empty Отговор на въпросите на Нели

Mon Jul 05, 2021 10:03 am
Здравей, Нели,

Благодаря за хубавите въпроси! Ето и моите отговори

1. Какво е за теб ЕСН?
Ще започна от малко по-далече, когато се присъединих към ЕСН преди 3 години и половина бях едно объркано момиче, намирах се в един много странен период от моя живот. Присъединих се без дори да знам какво точно е ЕСН, просто на шега, без дори да подозирам каква важна роля ще изиграе в моето израстване. Лека полека навлязох в дълбините и разбрах каква е истинската същност на нашата скъпа организация и някак неусетно започнах да се променям, да ставам по-отговорна, креативна, емпатична, да обръщам внимание на нуждите на хората около мен. Та да се върна на основния въпрос - ЕСН за мен не е просто някаква организация от която съм част, ЕСН за мен е промяна, развитие, мотивация; организация която помага на младите хора да се развиват и им дава поле за изява, не ги критикува, напротив подкрепя ги и им помага докато вървят по пътя си. ЕСН за мен е едно семейство, моето семейство, в което влезеш ли веднъж, цял живот го носиш в сърцето си.

2. Какво е за теб програма Еразъм+?
Както повечето знаят, аз никога не съм ходила на обмен, затова не мога да кажа от първо лице какво всъщност е програмата, но водена от наблюденията ми, мога да кажа, че Еразъм+ е програма която подпомага младите хора не само в тяхнато кариерно развитие в бъдеще, но и в тяхното личностно развитие. Започвайки от самото кандидатстване, през намирането на самолетни билети, място за живеене, стигайки до пътуването сам до непозната дестинация, едно започване на чисто в непозната държава с непознати хора, далеч от близките си. Неизменно този опит те прави по-издържлив, по-отговорен, но и по-отворен към света и околните.

3. Ако трябва да си критична - какви са недостатъците и слабите страни на ЕСН България в сравнение с другите ЕСН национални организации, и какви стъпки би инициирала като национален представител, за да ги преодолеем?
Спрямо моите наблюдения, макар и малка държава, ЕСН България се справя доста добре с ресурсите с които разполага. Разбира се, един от основните проблеми които срещаме е липсата на човешки ресурс. Като национален представител аз бих инициирала разговори с цел обмяна на опит и добри практики с други държави, които са се справили успешно с този проблем. Друг проблемен фактор в ЕСН България са финансите. Като национален представител, бих се свързала с други държави с мащаба на ЕСН България, които успешно са създали партньорства и осигурили различни видове спонсорства за техните национални организации.

4. Тъй като в голяма степен на практика секретарят е изпълнителят на Устава и Правилника на ЕСН България, а Одит Комисията е техен пазител, не смяташ ли, че ролята на националния секретар по отношение на втория приоритет от кандидатурата ти трябва да се засили, за сметка на участието на националния представител?
Да, определено смятам, че Националния секретар трябва да участва активно, но също така смятам, че ролята на Националния представител също е ключова, тъй като той е връзката между трите нива в организацията и може би е най-запознат с изискванията от международно ниво. Смятам, че Националния представител и Секретаря трябва тясно да си сътрудничат, което всъщност приложихме и на практика през изминалата година.

5. Според теб новата система, налагаща редовни консултации със секциите и вътре в тях работи ли добре? Какво може да се направи, за да се подобри на практика?
Изминалата година беше един тест, изпробвахме новата структура и нови методи. Според мен новата система все още не е сработила съвсем като смазана машина и затова бих искала да наблегна на това в новия мандат. Смятам да проведа консултация с националните представители, за да мога да разгранича силните и слабите страни от тяхна гледна точка и да наблегнем върху проблемните области през следващата година. Да обърнем повече внимание на сроковете и самият процес на вътрешна консултация в секциите.


Надявам се това да отговаря на въпросите ти. При изникнали допълнителни, оставам на линия. 💙
Sponsored content

Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022) Empty Re: Desislava Dimitrova for National representative (2021/2022)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum