Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ivelina
Ivelina
Posts : 36
Join date : 2020-09-07
Age : 24

Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022) Empty Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022)

Mon Jun 28, 2021 1:21 am
Dear all,
We are happy to present the application of Justin Raku for the position of Event coordinator of ESN Bulgaria for the upcoming mandate 2021/2022.
You can find his motivation here .

In the meanwhile Rules and Deadlines still apply:
· All active members of ESN Bulgaria can ask the candidates questions.
· Keep your posts as image-free and document-free as possible.
· The deadline for sending your questions is 04.07.2021, 23:59 h.
· The deadline for the candidate to answer their questions is 06.07.2021, 23:59 h.
avatar
Нели Калинова
Guest

Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022) Empty Въпроси към Джъстин

Fri Jul 02, 2021 2:18 am
Здравей, Джъстин,

Поздравления за кандидатурата! Ето моите въпроси към теб:

1. Какво е за теб ЕСН с няколко думи?
2. Какво е за теб програма Еразъм+?
3. Каква е визията ти за ЕСН екскурзиите през цялата учебна година, при положение, че епидемиологичната обстановка позволява такива? По-конкретно - имаш ли годишен план с дестинации и програма, и в сътрудничество с туристическата агенция ли ще се организират?
4. Какви партньори би търсил за осъществяването на събития със социална насоченост с участието на Еразъм студенти?
5. Моля да поясниш втора точка от кандидатурата си - събитието с ЕСН Румъния за Еразъм студенти или ЕСН доброволци ще е? Не успях да разбера.
6. Какъв е подходът ти при планирането на един проект, в контекста на позицията - на едно събитие?
7. В случай, че епидемиологичната обстановка се влоши през учебната година, смяташ ли, че ще можеш да съхраниш мотивацията си и как би поддържал ангажираността на доброволците, които традиционно участват в организирането на събития?

Благодаря за отговорите! Пожелавам ти успех!
Нели
avatar
Justin
Guest

Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022) Empty Отговори на въпроси - NEC

Tue Jul 06, 2021 8:35 pm
Здравей Нели Smile

Много ти благодаря за въпросите.

1. Какво е за теб ЕСН с няколко думи?
От началото ЕСН ми беше място където можах да съм измежду хора като мене - бъдяйки чуждестранен студент, обстановката много ми допада. Само чуждастранен студент може да разбере и да помогне напълно друг чуждестранен студент - в едни и съши обувки сме, така да се каже. С времето ЕСН ми стана семейство, приятелска група а най-вече ЕСН ми стана  моя Лайф Стайл. Намирам се в каузите ни, намирам се във хората който сме, намирам се в начина ни на доброволчество, както и се намирам във всяко щастливо лице, по наши събитията, на готините ни Еразъми.
Препоръчам навсякъде ЕСН, защото е място и платформа който дава възможност на всеки да се развием и да се намираме себе си!

2. Какво е за теб програма Еразъм+?
Еразъм+ за мене е най-хубавото нещо чрез който всеки младеж трябва да премине - било то с цел обучение, било то практика, доброволчество или обмен. Това е една прекрасна възможност за всеки младеж да осети нови култури, да придобие нови знания, да обшири знанията си и най-важно да осети че сме част от една общост. Всъшност това е една от целите на програма - всички сме едно цяло, заедно сме по силни. Бил съм на около 25 Еразъм обмена, на доброволчески обмен както и на Еразъм с цел обучение и със гордост мога да кажа че сформирането ми като личност, характер, откритост е исцяло благодорение на програмата.
На кратко: Еразъм+ за мене е едно нужно право от който всеки човек би трябвало да се позлва! По силни, по умни, по интелигентни, по свободни и по уверени в себе си в голямата ни общост Европейски съюз, както и по света, тъй като програмата от много години вече е излязола и извън гранците на ЕС.


3. Каква е визията ти за ЕСН екскурзиите през цялата учебна година, при положение, че епидемиологичната обстановка позволява такива? По-конкретно - имаш ли годишен план с дестинации и програма, и в сътрудничество с туристическата агенция ли ще се организират?

Силно вярвам че екскурзийте през идваща година няма да са мираж. За сега обстановката се очертава да е добра, така че да ни позволи да организираме екскурзии. Относно план - Да, говорено е с Руал Травел - туристическа агенция с която ще работим. Дестинацийте ще са подобрени, разбира се ще имаме и от предишни години, особено онези който са ни много на сърце на всеки ЕСНер. Идеята е да сме колкото се може по качествени, безпроблемни и всяко нещо да минава гладко: от момента на подкотовка, до фийдбека от самите Еразъми.
Ако обстановката ще е като миналата година, за нищо на света няма да подложа колегите и Еразъмите на риск - здравето преди всичко!

4. Какви партньори би търсил за осъществяването на събития със социална насоченост с участието на Еразъм студенти?

Много багодаря точно за този въпрос: едно от събитията за който почнах подкотовка но така и не се осъществи миналата година и заради Ковид 19 бе Спортно- Социално събитие. Много се надявам тази година да имаме такава възможност. Идеята е чрез спортни събитие (1-2 седмици) да ангажираме Еразъм студенти в най-различни спортове: футбол, баскетбол, тичане, волейбол и тн, като идеята е да включим колкото се може повече партниори чрез който да се опитваме да събираме колкото се може повече средства: продукти за баня(лична грижа) пари и най-различни дарения за деца в семейни домове. Идеята ми ойде след като се запознах с доброволка в Сдружението “Вдъхнови България”, която се занимава точно с това: имат пункти за събиране в различни големи вериги където хората могат да остават продукти за лична хигиена който после стигат до децата.
Заинтресувани партниори в каузата, койти съм сигурен че ще показват интерес са големите вериги магазини както и сегашни партнори и приятели на организация. 
Както и самите Еразъми - понеже такса участие за тях ще са продукти за лична хигиена.

5. Моля да поясниш втора точка от кандидатурата си - събитието с ЕСН Румъния за Еразъм студенти или ЕСН доброволци ще е? Не успях да разбера.

Събитието се подготви за ЕСН доброволци, идеята е физически да се запознаем с наши съседи (мой братя <3) от нашата бъди странна. Програмата ще е 3 дена: 1 ден ние ще сме хостс в Русе, 2ти ден лежерно, екскурзия по Дунав, запознанства и 3ти ден хостс ще са те в Румъния в град Джюрджю. По време на 1-ви и 3-ти ден страната хост ще готви най-различни уоркшопс с цел обмен на добри практики.
В следствие, бихме искали да се включим към техният Хелоуйн Ивент с Еразъм студентите.

6. Какъв е подходът ти при планирането на един проект, в контекста на позицията - на едно събитие?

При планирането на един проект в ЕСН в контекста на събитията най-важно е дали някой от наши каузи ще са включени. Дали дадено събитие ще допринесва с нещо за организацията, за Еразъмите и за личното развитие на всеки доброволец който помага.
Много ми е важно да имаме ясна прдстава за вскяо нещо от момента на планиране, распределение на задачи, логистика, евентуални проблеми и как да ги разрешим както и след съитието какъв ще е фийдбека.

7. В случай, че епидемиологичната обстановка се влоши през учебната година, смяташ ли, че ще можеш да съхраниш мотивацията си и как би поддържал ангажираността на доброволците, които традиционно участват в организирането на събития?

Аз съм много позитивен настроен че през слдваща година нещата ще са по ок. След такава тежка година и половина, ако ситуацията ни позволява, даже много повече ще се организира.
За съжаление ако стигаме пак до строги мерки, много от нещата няма да мога да бъдат осъществени, осъзнавам колко е неприятно, но за мене здравето и отговорността са по важни. Не смятам да рискувам със здравето на всички, а като става дума за доброволци смятам да продължаваме малките ни неща който и така ги правим онлайн и бих планирал по атрактивни и интерактивни онлайн събития вътрешно за нас. В крайна сметка и събития навън със спазена дистанция с доброволците при всички положения ще могат да бъдат факт.

Ако има още въпроси и неясности, на среща съм <3

С уважение,
Юстин
Sponsored content

Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022) Empty Re: Justin Racu for National Event coordinator (2021/2022)

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum